03:14:26 - Środa, 29 Listopad 2023

Liceum Ogólnokształcące

   III Liceum Ogólnokształcące kształci uczniów w cyklu 3 letnim.

  • Po ukończeniu nauki uczeń otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły.
  • Po zdanym egzaminie maturalnym organizowanym przez OKE uczeń otrzymuje świadectwo dojrzałości (certyfikat) wydane przez OKE.
  • Zajęcia edukacyjne w Liceum stanowiące realizację podstawy programowej organizowane są w oddziałach, z zastrzeżeniem ust.4.
  • Nauczanie języków obcych może być organizowane w zespołach międzyoddziałowych, z uwzględnieniem poziomu umiejętności językowych uczniów.

Klasa humanistyczna

Jeśli masz zainteresowania humanistyczne, lubisz języki obce, to klasa właśnie dla ciebie. Rozszerzony program z języka polskiego daje możliwość pogłębiania wiedzy nie tylko z zakresu literatury, ale również z filozofii i historii sztuki. Ponadto ta klasa daje szansę rozwijania zdolności twórczych i gruntownie przygotowuje do kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Klasa przyrodnicza

Rozszerzona matematyka, fizyka, chemia oraz informatyka to wiodące przedmioty.Zapewnią gruntowe przygotowanie do nowych wymagań stawianych przed młodym człowiekiem. Doskonałe zaplecze sprzętowe pozwala na szczegółowe podejście do problemów związanych z doświadczeniami chemicznymi, fizycznymi jak i informatycznymi. Ponadto większy nacisk na matematykę, zarówno czasowy jak i programowy to dodatkowy atut przy zdawaniu obowiązkowej matury z tego przedmiotu.

 

Klasa pożarnicza.

 Jeżeli interesujesz się ratownictwem, działalnością straży pożarnej, działaniami w sytuacjach kryzysowych zapraszamy do klasy pożarniczej.
Umożliwimy Ci rozwijanie zainteresowań ratownictwem, zapoznanie się z podstawami wiedzy pożarniczej i pracy strażaka, pomożemy wyrazić gotowość niesienia pomocy osobom zagrożonym i potrzebującym podczas akcji ratowniczych.

 

Data wytworzenia dokumentu: 2013-02-07
Dokument wytworzony przez: Jerzy Chojnacki
Osoba odpowiedzialna za treść dokumentu: Jerzy Chojnacki
Data wprowadzenia dokumentu do BIP: 09 luty 2013 13:44
Dokument wprowadzony do BIP przez: Jerzy Chojnacki
i

Jesteś tutaj: Strona główna Struktura szkoły Liceum Ogólnokształcące